Hemofilide Olanakları Değiştirmek

Novo Nordisk, inhibitörlü olsun ya da olmasın tüm hemofililerin arzuladıkları yaşamı sürebildiği bir gelecek için Hemofilide Olanakları Değiştirmek kararlılığı taşımaktadır.

Hemofilide Olanakları Değiştirmek Novo Nordisk’in, yeni tedaviler geliştirilmesinden hemofililerin ve benzer kan hastalıkları bulunanların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik toplum projelerine destek vermeye kadar şirketin tüm faaliyetlerini birbiriyle bağlantılı hale getiren, hemofili dünyasının tümüne yönelik taahhüdünü temsil etmektedir.

  • Toplum genelinde hemofili bilincinin güçlendirilmesi
  • Tanı, bakım ve tedaviye erişimin iyileştirilmesi
  • Yenilikler yoluyla tedavinin ve bakımın ileriye götürülmesi.

Hemofili Yuvarlak Masa Toplantıları

Novo Nordisk, Danimarka Büyükelçiliği ile işbirliği ile fikir liderleri ve devletin ilgili kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı yuvarlak masa toplantıları düzenlemektedir. Bu toplantılarda hemofili ve diğer kanama bozukluğu olan hastaların yaşamlarını kolaylaştımak için ne gibi adımlar atılması gerektiği tartışılmakta ve gerekli önlemlerin alınması konusunda adımlar atılmaktadır.

Toplantı özet raporuna buradan ulaşabilirsiniz.


Dünya Hemofili Günü 

1989 yılında dünya çapındaki hasta grupları, farkındalığın artırılması ve hemofili ve diğer kanama bozukluklarının anlaşılması amacıyla, 17 Nisan’ı Dünya Hemofili günü olarak belirlemişlerdir. Dünya hemofili gününün tarihi, Hemofili Dünya Federasyonu kurucusu Frank Schnabel’in onuruna, doğum günü tarihi olan 17 Nisan olarak seçilmiştir.

Novo Nordisk, 17 Nisan’da, farkındalık aktiviteleri düzenleyerek hemofilinin anlaşılması ve yenilikçi tedavinin öneminin vurgulanması için çalışmalarına devam etmektedir