Novo Nordisk tarzı bizim tarzımızdır

1923'te Danimarkalı kurucularımız diyabeti değiştirmek için bir yolculuğa çıktılar.

Bugün, dünya çapında binlerce çalışan olarak diyabet hastalığını önlemek, tedavi etmek ve en nihayetinde iyileştirmek için bu yolculuğa tutku, yetenek ve bağlılıkla devam etmekteyiz.

devamı için tıklayınız

Kısaca Novo Nordisk

Novo Nordisk, diyabet tedavisi alanında 90 yıllık yenilikçilik geçmişine ve liderliğe sahip global bir sağlık şirketidir. Şirket; hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisi konularında da öncüdür. Genel merkezi Danimarka’da bulunan ve 75 ülkede yaklaşık 39,000 çalışanıyla faaliyet gösteren Novo Nordisk’in ürünleri 180’in üzerinde ülkede satışa sunulmaktadır.

Novo Nordisk’in B tipi hisseleri Nasdaq Kopenhag borsasında (Novo-B), ADR’leri ise New York Borsasında (NVO) işlem görmektedir.

Hikayemiz

August ve Marie Krogh

(1874–1949) (1874–1943)

 

Novo Nordisk’in ardında 90 yıl önceye uzanan heyecan verici bir hikaye yatmaktadır. Kopenhag Üniversitesi'nde çalışmakta olan nobel ödüllü profesör August Krogh'un çalışmalarıyla başlamıştır.

Tarihçemize göz atınız

Yönetim Prensibimiz

Novo Nordisk, “Temel Üçgen” prensibi ile yönetilmektedir. Bu, yaptığımız işi finansal, sosyal ve çevresel performansımızı karşılayacak şekilde yönettiğimiz anlamına gelmektedir. Şirket içerisindeki kararların alınmasında Temel Üçgen prensibi bir mercek görevi görmektedir.

Stratejik olarak şirketin sürdürülebilirliğine olan adanmışlığımız, paydaşların bağlılığı ve sürdürülebilir olarak yüksek seyreden performansı ile şirketimizi bugünün ortamında merkezde bulunan lider bir oyuncu haline getirmiştir.

2013 yılında Novo Nordisk, Corporate Knight’ın en sürdürülebilir Global 100 Kuruluş listesinde, Farmakoloji ve Biyoteknoloji endüstri grubunda en üst sıralarda yer almıştır.


Rakamlarla Novo Nordisk

Genel Merkez
Danimarka

Global
75 ülkede faaliyette

İş gücü
Yaklaşık 39,000 çalışan

Terapötik ürün alanları:

Diyabet tedavisi

Hemofili tedavisi

Büyüme hormonu tedavisi

Hormon replasman tedavisi
 

İletişim

Novo Nordisk
İstanbul Ofis:

Nispetiye Cad. Akmerkez E-3 Blok Kat:7 Etiler/İstanbul


Tel : +90 212 3854040
Faks : +90 212 2822120